Dzień Edukacji Muzycznej

 

Podczas spotkania z kompozytorem został zaprezentowany najnowszy, wydany przez PWM zbiór jego autorstwa pt. „Miniatury na skrzypce i fortepian”. Nasi uczniowie zaprezentowali przed pełną salą poszczególne miniatury ze zbioru:

Emilia Daszkiewicz ucz. Rafała Daszkiewicz zagrała Chiński Smok

Maria Baścik ucz. Marii Kostki zagrała Mazurek

Sophie Krane ucz. Pawła Wójtowicza zagrała Taniec Arabski

Mateusz Kępka ucz. Dariusza Lauterbacha zagrał Taniec amerykański

Zuzanna Wójtowicz ucz. Ireny Wójtowicz zagrała Polonez

Uczniom towarzyszyła przy fortepianie mgr Elżbieta Daszkiewicz.

Dzień Edukacji Muzycznej dedykowany jest nauczycielom gry na różnych instrumentach, dyrygentom chórów i orkiestr szkolnych, a także bibliotekarzom szkół muzycznych wszystkich stopni. Ma na celu wymianę doświadczeń między pedagogami, a także przedstawienie nowatorskich metod nauczania i nowych publikacji nutowych wydawanych przez PWM oraz wydawnictwa współpracujące. 

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME