Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości w klasach 1-3 ?

 

Na lekcjach dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o naszym patronie szkoły - I.J Paderewskim. A w naszych klasach króluje kolor biały i czerwony, zrobiliśmy przepiękne gazetki. Klasy I wzięły udział w konkursie plastycznym ,, Piękna nasza Polska cała'', klasy II napisały życzenia i listy do Polski z okazji jej święta, a klasy III wykonały przepiękne albumy o naszym patronie I. J Paderewskim. Spotkaliśmy się na korytarzu i śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne. Chyba każdy potrafi już zaśpiewać... ,,My pierwsza brygada''...  czy ,,Przybyli ułani pod okienko...'' Podobały nam się rozgrywki sportowe  między klasami na sali gimnastycznej. Niektóre klasy wzięły udział w przepięknym koncercie patriotycznym , który odbył się w Filharmonii Krakowskiej. Koncert pt.,,Biały i czerwony'' przybliżył nam twórczość naszych wybitnych, polskich muzyków. Okazało się, że można nie tylko zobaczyć biel i czerwień, ale też usłyszeć. Większość klas pożegnała polonezem ten niezwykły dla nas czas.

 
 

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME