Rekrutacja

Przyjęcie kandydatów do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Krakowie zależy od wyniku badań uzdolnień muzycznych. Odbywają się one co roku w terminie pomiędzy 10 maja a 15 czerwca danego roku.
Zainteresowanym szkoła umożliwia uczestnictwo w odpłatnym kursie przygotowawczym, który organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Menuet G-dur”. Kurs nie jest obowiązkowy, a uczestnictwo w nim nie wpływa na wynik rekrutacji.
Wymagane dokumenty:

– kwestionariusz osobowy dziecka POBIERZ (druk można pobrać także w sekretariacie szkoły),
– zaświadczenie o zrealizowaniu programu rocznego przygotowania przedszkolnego lub opinii psychologicznej o dojrzałości szkolnej,
– karta zdrowia dziecka (bilans sześciolatka),
– jedno zdjęcie
– zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do gry na instrumencie
– zaświadczenie ze szkoły rejonowej o przynależności do rejonu

Zebranie informacyjne z rodzicami uczniów przyjętych do klasy I odbywa się w czerwcu (w terminie podanym przy ogłoszeniu listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych). Szkoła organizuje dzień otwarty, w trakcie którego prezentowane są wszystkie formy pracy z uczniami.

Regulamin rekrutacji POBIERZ

Szkoła kształci uczniów w dwóch kierunkach:
– ogólnokształcącym – program ośmioletniej szkoły podstawowej,
– muzycznym – ośmioletni program kształcenia muzycznego.
Nauka gry na wybranym instrumencie: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, puzon, sakshorn, waltornia, perkusja, akordeon.
Muzyczne przedmioty teoretyczne: kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, zasady muzyki, literatura muzyczna oraz chór, orkiestra lub zespół instrumentalny w klasach IV–VIII.
Promowanie do wyższych klas uwarunkowane jest oprócz pozytywnych wyników z przedmiotów ogólnokształcących i teorii muzyki oceną pozytywną z komisyjnego przesłuchania z gry na instrumencie.
Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły muzycznej I stopnia i może ubiegać się o przyjęcie do szkół muzycznych II stopnia.

Szkoła wypożycza instrumenty smyczkowe i dęte. Wszystkich uczniów w szkole obowiązuje strój galowy oraz odpowiedni strój na zajęcia rytmiki.

Szkoła organizuje Dzień otwarty, w trakcie którego prezentowane są formy pracy z uczniami.

 

Do Wakacji

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Remont i zakup 2015 - 2017r.

mkidn

Remont szkoły i zakup instrumentów w roku 2015-2017r. dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Partnerzy: 

oknoplus MGDUR KFS KAMENY mgielda

enuty

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME