Od kilku dni działa w sieci serwis lektury.gov.pl. Powstał z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

 

W serwisie dostępne są lektury w różnych formatach tekstowych, niektóre również w formie audiobooków. Co ciekawe autorzy portalu nie ograniczyli sie do książek będących w domenie publicznej, ale można też przeczytać tytuły takie jak Mikołajek czy Opowieści z Narnii. Książki można czytać za pomocą aplikacji Legimi na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością portalu. I zachęcamy do czytania oczywiście!

 

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, dlatego w biliotece też się dzieje. Poniżej możecie obejrzeć prace naszych uczniów zgłoszone do konkursu "1000 powodów by czytać". Jedna z nich weźmie udział w październikowym głosowaniu - jeśli zdobędzie dużo głosów, nasza szkolna biblioteka może wzbogacić się o 1000 nowych książek ufundowanych przez firmę Empik. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Zadaniem było zaaranżowanie scenki i zrobienie zdjęcia, które ma być okłądką książki oraz krótki opis przygotowań i uzasadnienie wyboru tytułu. Przyznaję, że to nie było łatwe zadanie. Szczególne gratulacje dla uczniów, którzy zaangażowali się w ten pomysł, znaleźli rekwizyty oraz wciągnęli do pomocy całą rodzinę, a nawet czworonożnych przyjaciół.

Serdecznie proszę wszystkich uczniów o rozliczenie się z biblioteką szkolną do 14 czerwca.

Termin ten dotyczy zwrotu wszystkich lektur i beletrystyki oraz nut wypożyczonych przez ucznia w trakcie bieżącego roku. Książki i nuty można prolongować na wakacje zgodnie z zapisem w regulaminie biblioteki:

  1. nuty na podstawie pisemnej prośby nauczyciela instrumentu,
  2. książki na podstawie rewersu podpisanego przez rodzica wypożyczającego,
  3. książki prolongowane na wakacje należy zwrócić do 15 września w kolejnym roku szkolnym.

Termin zwrotu podręczników w każdej klasie będzie ustalony z wychowawcą. W klasach 4-5 podręczniki będą zbierane w ostatnim tygodniu między 19 a 22 czerwca.

 

 

29-5

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
11
16
17
18
22
24
25
26
28
29
30

Do Wakacji

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME