W obecnym roku szkolnym świetlica po raz drugi realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Kreatywne prace plastyczne". Projekt charakteryzuje duża różnorodność prac oraz szeroki wachlarz technik plastycznych.

Od września uczniowie wykonali cztery zadania z projektu. Przy realizacji niektórych z nich wykorzystali techniki plastyczne dobrze znane z zajęć świetlicowych. Oto one:

- rysowanie choinki za pomocą pisaków

- malowanie plasteliną jesiennych liści (rozcieranie, wyklejanie pracy kawałkami plasteliny)

Nową techniką, którą poznali uczniowie była technika plastyczna "mokre w mokrym". Polega ona na malowaniu akwarelami po mokrej kartce. Na tak przygotowanym podkładzie farby i kolory rozpływają się tworząc piękne, ciekawe wzory bez wyraźnych konturów.

Zadanie o temacie "Astry, chryzantemy" wzbudziło największe zainteresowanie. Uczniowie malowali wymienione kwiaty na specjalnie przygotowanym podkładzie z gazy. Każdy z uczestników zwilżył podkład wodą i używając farb kryjących stworzył piękny kwiecisty obraz.

Już wkrótce poznamy kolejne zadania z projektu :)